top of page

 בית > אימון וטיפול רגשי הוליסטי

אימון וטיפול רגשי הוליסטי

לאהוב את עצמך הלכה למעשה - זה כל הסיפור

אהבה וחמלה כלפי עצמינו הן הבסיס לבריאות רגשית, להרגלים טובים, לבטחון עצמי, לחמלה כלפי הזולת, ולחברה איתנה. ומדוע? 

כשאנחנו אוהבים את עצמינו, אנו מטפלים בעצמינו היטב, דואגים להפחית עומסים ולחצים, מאפשרים לעצמנו להרגיש את כל הרגשות שלנו ללא חשש, ומוצאים את המשאבים הנדרשים כדי להשהות את התגובות האוטומטיות שלנו ו״לחשב מסלול מחדש״ במערכות היחסים שלנו.

אהבה עצמית היא לא אנוכית ולא באה ״על חשבון״ אהבה לאחר - אלא להפך! היא מעצימה את האהובים שלנו ומקרבת אותם אלינו. כשאנחנו מאפשרים לעצמנו להרגיש את הרגשות שלנו במלואם, קל לנו יותר גם להרגיש במצוקתו של האחר, להוסיף אמפתיה ולשפר את מערכות היחסים שלנו בכל תחומי החיים.

 

עם תרגול והתמדה, אהבה עצמית מתפתחת כמו שריר ומתחזקת, בדיוק כמו בחדר הכושר! אני מאמינה באהבה עצמית כבסיס לריפוי ולהתפתחות בכל תחומי החיים, ואעזור לכם למצוא את הדרכים לאהוב את עצמכם יותר, בכל יום ויום. 

 

על מנת לחולל שינוי חיובי בחיינו שיחזיק לטווח הארוך, יש לקחת בחשבון רגשות המשפיעים עלינו, וכן להצטייד בכלים להתמודדות בשלל מצבים מאתגריםדרך קשב לתחושות הגוף, אפשר ״לצאת מהראש״, להזמין תשומת לב למצבנו הרגשי, ולממש את יכולתנו הטבעית להגיע לאיזון ולבריאות רגשית מיטבית.

החיים בנוים מהרגלים, והרגלים אפשר לשנות

קורה שנמאס לנו לקבל את אותן התוצאות בחיים ואנחנו משוועים לשינוי! 
אך דפוסים שאיננו מודעים להם, מקשים עלינו לזהות את מה שגורם לנו לאי-שביעות רצון. כל עוד הם אינם מגיעים לתודעתנו, אנחנו נשארים במקום. ״הדשא של השכן״ תמיד נראה לנו ירוק יותר, ואנחנו לא מבינים למה ״רק אנחנו״ לא מצליחים לשנות את מה שהיינו רוצים לשנות.

מבלי שניתן תשומת לב אוהבת לכל החלקים שלנו, 
נסבול מחרדות ומכאבים רגשיים, מזכרונות טראומתיים, וגם מכאבים פיזיים על רקע נפשי. 

יציאה מהתקיעות הזו, כרוכה בהבנת אופן הפעולה של המוח, בזיהוי הדפוסים שלנו, הבנה של מקורם הטבעי, האנושי והלגיטימי, ובלשים את עצמנו בסדר עדיפות עליון. באמצעות הוספה של הרגלים טובים מתוך אהבה ולא מתוך ביקורת עצמית, ההרגלים הישנים נחלשים ומתמוססים, ומתאפשר להשיג תוצאות חדשות בכל תחומי החיים.

ארגז הכלים שלי

בזכות הרקע שלי, ארגז הכלים שלי הוא רחב ומגוון. מגוון הכלים מאפשר לי להיות יצירתית, ולטיפול להיות יעיל, משחרר, ומחזק במיוחד בתוך זמן קצר מאוד, בעוד שהוא מצייד אתכם בכלים שילוו אתכם לטווח הארוך. כאשר שיחה אינה הטיפול המתאים ביותר, שחרור רגשי דרך תנועה לא-לינארית או קרניו סקראל למערכת הפאשיה, משלימים את הטיפול. כלקוחותי, תהנו מהיכולת לשלב בין הכלים השונים בהתאם לצורך, ולהתאים אותם אליכם.

תוכלו לקרוא בהרחבה על חלק מהכלים בהם אני משתמשת ואיך הם יכולים להועיל לכם:
אימון וטיפול ב-NLP
טיפול דיאלקטי התנהגותי -DBT
Clarity Coaching בעזרת קלפי אינטואיציה
משוואת הרגש
התמקדות
טאפינג-EFT
קרניו סקראל
תנועה לא-לינארית

על בריאות רגשית בעולם המודרני

משברים, פרידות, אבדן, שינויי חיים, והשאיפה לחיות חיים בעלי משמעות תמיד היו, ותמיד יהיו. אז מה יש בעולם המודרני שמשפיע על כולנו, לטוב ולרע?

לצד יתרונותיהם המרובים, החיים בזמנים שלנו מאופיינים במשברי אמון עמוקים, בעומס ובהצפה. הם מצומצמים יחסית בקשרים חברתיים ומשפחתיים, ועשירים בשפע של ציפיות, ב״כדורים״ שצריך להחזיק באויר, גירויים, אפשרויות, חשיפה למסרים בלתי-מציאותיים, אשלייה של פתרונות בזק, וסטנדרטים לא בריאים של עבודה. כל 
אלה יוצרים מתח בגוף, ותודעה פעילה וחרדה יתר על המידה.

קשיי ההתמודדות אופפים את כולנו ובכל שכבות הגיל. הם כוללים ניתוק מהסמכות הפנימית, קושי להעמיד גבולות בריאים ולהשתחרר מתבניות התנהגות אוטומטיות שאינן מועילות לנו. אנו עדים גם לעליה גוברת של קשיי ויסות רגשי, עליה במקרי הביריונות, היעדר אמפתיה מספיקה בעולמות החינוך והתעסוקה, התמכרות לטכנולוגיה ולרשתות חברתיות, בדידות רגשית, קשיי ריכוז, היגיינת שינה גרועה, דימוי עצמי נמוך וחרדה.

 

בנוסף, עם עליית תוחלת החיים והאפשרויות לשמירה על איכות החיים, רבים מוצאים את עצמם ״מתפנים״ לפתע, לאחר שהילדים כבר גדלו ועזבו את הבית, לעסוק במה שהטריד אותם שנים ארוכות, בטראומות ישנות, בחוסר מימוש עצמי, ובדפוסי התנהגות שבעבר לא היה להם פנאי או שלא היה מקובל שיקבלו טיפול. וכך, מי שהחיים עוד לפניו ורוצה לחיות אותם במלואם, מוצא את עצמו עם רצון לטפל במטענים רגשיים ולהשתחרר מהם.

 

אם כך, לצד הדינמיות וחוסר הודאות המאפיינים את הזמן הנוכחי, ניתן להרגיש גם בקריאה לחקירה עצמית, לחיזוק האמונה במצפן הפנימי, ולריפוי פצעי העבר. 

גם בשוק התעסוקה
, אנו עדים לשינויים המדגישים את נחיצותן של אינטליגנציה רגשית מפותחת ובריאות רגשית איתנה, וככל שמתקדמת הטכנולוגיה ועם הכניסה הצפויה של בינה מלאכותית למקומות העבודה, כך ערכם של הכישורים הרגשיים יגדל. היכולת להגיב למציאות המשתנה בהתאם, עשויה להיות הדבר שיבדל את מי שיצליח יותר. 
על כן, חיזוק של מיומנויות רגשיות ושל בטחון בסמכות הפנימית, הם חיוניים מאי פעם!

איך מתחילים?

באפשרותנו לקיים שיחת ייעוץ קצרה ללא עלות. במהלכה אוכל להבין את מה שעל ליבכם, ולראות האם וכיצד אוכל לעזור לכם.

מעוניינים לשמוע עוד על תכנית הליווי הצמוד ״מחבלה לקבלה״? צרו קשר לקבלת כל הפרטים על התכנית.

bottom of page