top of page

מזמינה גם אותך לקבל את הפוסטים שלי ישירות למייל שלך

תודה, איזה כייף שהצטרפת (:

תנועת ההאטה: הזנה זה לא רק אוכל


שבלול


על חשיבות ההאטה תנועת ההאטה


אני באה ממשפחה של ״עובדים קשה״. חרוצים ומסורים מהסוג האמין ביותר. ואם לדייק, עובדים בלי הפסקה.


כשהכרתי את בעלי, אצלנו הוא היה מה שנקרא ״נחת רוח״. אני בשם המשימתיות - מקצרת תהליכים. הוא בשם היסודיות - מאריך, עם הפסקות למנוחה. ברגע האחרון כשצריכים לצאת מהבית, הוא עדיין יושב לאכול ולא חוטף כמוני משהו בעמידה.

אבל כמו בכל דבר בחיים, איזון הוא תמיד המפתח.


פוסט שקראתי השבוע הזכיר לי שהסטנדרטים שהתרגלנו אליהם בעולם העבודה המודרני הם לא ראויים, הרסניים אפילו. שאנחנו מצפים מעובד לעשות בשמונה שעות מה שעושים בהרבה יותר, ו״משרת אם״ זו בכלל פיקציה.


השינוי שיכול להזיז את ישראל מתחתית הרשימה במדד הפיריון העולמי יבוא רק מאיתנו, אנשים שיגידו ״רגע רגע, זה לא מאוזן לנו״, בואו נאט, נחלק מחדש את המשקל. שארגונים שישכילו לאפשר לעובדים הזנה רגשית, לצד התן ביס והסיבוס, ירויחו עובדים בריאים יותר, חכמים יותר, ופוריים יותר בשורה התחתונה.


כי הזנה זה לא רק אוכל. זה זמן, זו נחת, זה ריכוז בדברים שחשובים לנו, טבילה ביופי, נוכחות שקטה. למרבה האירוניה עבור מרביתנו, כל אלה מצריכים האטה.

למה ההאטה היא חשובה לבריאות הרגשית שלנו?


1. האטה מפחיתה מתח וחרדה:

כאשר אנו ממהרים כל הזמן בחיים, המוח והגוף שלנו נשארים במצב של מתח כרוני וחרדה מוגברת. האטה מאפשרת לנו להסדיר את הנשימה, להיות נוכחים ברגע, ולהרפות מדאגות לגבי העתיד. ההרפייה הזו עוזרת לווסת את הרגשות שלנו ולמנוע שחיקה.


2. משפרת את המודעות העצמית:


על ידי תנועה בקצב מודע יותר, אנו יוצרים את המרחב הנפשי הדרוש להתבוננות פנימית ולשיקוף עצמי. האטה מאפשרת לנו לכוון את המחשבות, הרגשות והצרכים שלנו בצורה ברורה יותר. המודעות עצמית עמוקה יותר שנשיג בעזרת האטה, היא חיונית לאינטליגנציה רגשית ולעשיית בחירות מודעותאשר עומדות בקנה אחד עם הערכים שלנו.


3. משפרת מערכות יחסים:


כאשר אנו ממהרים לעבור דרך אינטראקציות בחיי היום יום, לעתים קרובות אנו מפספסים רמזים רגשיים חשובים ולא מצליחים להתחבר באמת לאחרים. האטה עוזרת לנו להיות מאזינים קשובים יותר, לתקשר בצורה מהורהרת יותר ולטפח קשרים עמוקים ומשמעותיים יותר. קשרים חברתיים חזקים, הם חיוניים לרווחה ולבריאות הרגשית שלנו.


4. האטה מזמינה בחירות שנובעות מאהבה וכבוד עצמי:


כשאנחנו לא ממהרים, אפשרויות חדשות נפתחות בפנינו. ולו משום שקל יותר לעצור באיזו נקודה ולשאול, ״האם אני רוצה את זה ככה?״


5. האטה מאפשרת לנו למלא את המיכל:


חשבו על עצמכם כעל מיכל. בכל פעם שאתם מזינים את עצמכם במה שעושה לכם טוב, כמו ארוחה מזינה; מקלחת חמה; זמן להתבודדות; שעת שינה, או שיחה עם אדם קרוב, אתם מתמלאים באנרגיה טובה. אולם, כשאתם מזניחים את מילוי הצרכים הפיזיים והרגשיים שלכם - המיכל שלכם מתרוקן, ומדלדלת האנרגיה שיש לכם כדי להעניק לאחרים, לעבוד, ולהשתתף בחיי המשפחה והחברה שלכם.


המיכל שלכם יכול להתמלא גם במתחים: בכל פעם שאתם הופכים דרוכים או דואגים, טיפות של דחק מטפטפות לתוך המיכל. אם לא תרוקנו ממנו, הוא עשוי לעלות על גדותיו, והמתח שצברתם יתפרץ לכל עבר! 


כמה אנרגיה יש לכם היום, כדי לתת? כיצד תוכלו לשחרר מתחים בצורה בריאה? ומה יעזור לכם למלא את המיכל שלכם באנרגיה תומכת?


שקלו לעשות שינויים שיאטו את שגרת היום שלכם, כדי לשמור על המיכל שלכם מלא בכל טוב. תנועת ההאטה 


מתמודדים עם עומס, סטרס או חרדה? ערכת הקלפים ״לחיות באיזון״ נוצרה בשבילכם!


הערכה היחידה בישראל שתעזור לך למצוא איזון רגשי, שלווה וחוסן, בפחות ממחירה של פגישת טיפול אחת!
כבר הורדתם את המדריך החינמי שלי?


אם טרם עשיתם זאת, הורידו עכשיו את המדריך המלא לאינטואיציה - המדריך שילמד אתכם להבחין בין קולה של החכמה פנימית שלכם, לבין קולו של הפחד. ׳30 ימים לאהבה עצמית מעשית׳


הצטרפו לתכנית הדיגיטלית שתעזור לכם לאהוב את עצמכם כמו שאתם ראויים!

בכל שלושה ימים תקבלו מייל עם תרגול אחד, הסבר מעמיק וכל ההשראה שלה אתם זקוקים - כדי שתוכלו לאהוב את עצמכם הלכה למעשה, ולהרגיש רגועים ובטוחים כפי שאתם ראויים להרגיש.מתעניינים באימון או טיפול רגשי? תאמו איתי שיחת ייעוץ אישית ללא עלות:
33 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page